מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה

עסק חפץ חיים חייב להגן על עצמו ולאבטח את רכושו מסביב לשעון, גם כאשר הוא פתוח ובעיקר כאשר הוא סגור ונעול. הפורצים וחורשי המזימות מקצועיים דיים ובקיאים ברזי פריצת המנעולים הפשוטים, ורק אלו שרוצים רק להרוס ולהזיק לא יהססו לעשות זאת באם יידעו שהמקום לא מוגן ומצולם על ידי מצלמות אבטחה היקפיות 24/7.

ישנם מושגים ומונחים רבים בתחום מצלמות האבטחה והכרה מוקדמת שלהם תאפשר לכל אחד ואחת מכם לבחור את פיתרון האבטחה האיכותי והמתאים ביותר לסוג העסק שלו ולצרכים השונים של כל עסק, של ארגון וכל בית.

מצלמות אבטחה אינן דומות זו לזו בדרך שבה הן מותקנות ובטווחי הפעולה שלהן. קיימות מצלמות אבטחה קבועות, המצלמות רק פריזמה אחת והן ניתנות לתזוזה רק באמצעות מגע יד אדם וקיימות, כמובן, גם מצלמות ניידות הנשלטות מרחוק ויכולות להישאר סטטיות או לנוע בהתאם לרצון השולט בהן. גם מצלמות אלו שונות אלו מאלו בטווח התנועה שלהן ובהיקף השטח שהן מצלמות וקולטות.

מצלמות אבטחה, כמו כל מצלמה סטנדרטית אחרת, עובדות על בסיס של עוצמת פיקסל. עוצמה זו קובעת עד כמה הירידה לפרטי פרטים תהיה איכותית ועד כמה התמונה המתקבלת תהיה מושלמת וברורה לעין. מצלמת אבטחה בעלת עוצמת פיקסל גבוהה תאפשר קבלת תמונה ברזולוציה איכותית יותר ולכן גם אפשר יהיה לזהות בה פנים, פרטי לבוש וכל מה שיכול להפוך ספק סביר לכתב אישום.

מצלמות אבטחה רגישות לאור ולכן צריכים להקפיד על רכישת מצלמה המתאימה לסוג העסק והמיקום שלה. רגישות לאור נקראת בז'רגון המקצועי לוקס (LUX) וככל שרמת הלוקס נמוכה יותר כך מצלמת האבטחה מסוגלת לצלם באור מעומעם יותר, עד לחושך מוחלט.

חשוב גם לבחון את יכולת התיעוד וההקלטה של המצלמה וכמה זיכרון יש בה, מפני שגם בעניין זה קיימים הבדלים משמעותיים ומהותיים בין סוגי המצלמות.